Domy i wnętrza

Nowoczesne domy

Dom

Malowanie ścian – modne kolory, który kolor wybrać ?

Planując malowanie ścian – modne kolory zawsze są tematem, któremu należy przyjrzeć się nieco bliżej. Prawda jest taka, że modne kolory zmieniają się z sezonu na sezon, warto jednak na bieżąco śledzić panujące trendy, aby nie zostać w tyle z tym tematem. W 2021 roku do najmodniejszych kolorów należą: głęboka czerwień róż, szałwia, zieleń przełamana błękitem, biele i szarości, beż w ciepłych odcieniach, brudny fiolet, ochra i umbra oraz delikatny błękit. Poniżej opisane zostaną poszczególne z tych barw.

Kolor szałwiowy

W tym roku prym wśród kolorów do wnętrz wiedzie kolor szałwiowy. Jest to odcień zieleni, dający ładny, łagodny oraz dość naturalny efekt. Ten odcień szczególnie polecany jest właśnie w pomieszaniach, w których domownicy najczęściej wypoczywają, czyli w sypialni oraz w salonie. Kolor ten wywołuje u ludzi bardzo pozytywne skojarzenia związane niejako z naturą, jest on stonowany, a także w pozytywny sposób wpływa na nasze samopoczucie oraz atmosferę, jaka panuje w pomieszczeniu. Klimat, jaki sprzyja wypoczynkowi jest niezwykle ważny. Kolor ten warto jest skomponować z bielą, beżem lub szarością. ponieważ dzięki temu uzyskać można harmonijne oraz kojące połączenia. Dla osób lubiących eksperymenty, dobrym rozwiązaniem może okazać się połączenie koloru szałwiowego z pastelowym różem bądź z fioletem. Zestaw ten jest bardzo ciekawy chociażby dla dziecięcego pokoju.
Odcień szałwiowy nie jest jedynym odcieniem zieleni, który w tym roku zyskał największa przychylność. Zieleń przełamywana błękitem również jest bardzo ciekawym odcieniem, który wpada poniekąd w morskie odcienie. Kolor ten jest bardzo wyrazisty oraz odważny, jeśli chodzi o wszelkie efekty dekoracyjne, może on dać bardzo ciekawe polaczenie w konkretnym pomieszczeniu, natomiast szczególnie poleca się go do salonów. Butelkowy odcień zieleni już parę sezonów jest przodownikiem wśród trendów związanych z wnętrzami. Nie chcąc malować wszystkich ścian w pomieszczeniu na ten jeden kolor, aby zbytnio go nie przytłoczyć, dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie tego odcienia miejscowo. Jedną ścianę można pomalować właśnie tym odcieniem, natomiast do kolejnych dobrać pasujący odcień. Do butelkowego odcienia pasować będzie kolor musztardowy, brąz, biel oraz bez.

Ciepłe odcienie beżu

Ciepłe odcienie beżu doskonale sprawdza się w pomieszczeniach, w których biały kolor ścian chcemy zastąpić innym w podobnej tonacji, bez stawiania na wyraźniejsze barwy. Beż jest kolorem bardzo uniwersalnym, dzięki zastosowaniu w pomieszczeniu ciepłego odcienia, zapanować w nim może przyjazna i przytulna atmosfera. Idealną kompozycję z beżem stanowić będą biel oraz barwy ziemi.

Kolory ziemi

Kolejną intrygująca propozycją na kolory tego roku będą kolory ziemi, należą do nich ciepłe kolory brązu, które uzupełnione są o inne naturalne kolory ziemi. Barwy te dają gwarancje przytulnej aranżacji wnętrza, dając efekt dość subtelny, jednak przyjazny dla oka, w przyjazny sposób wpływający na nastrój. Kolor ten zdecydowanie pasować będzie do salonu. Łączyć go można z zielenią, błękitem oraz beżem. Pozwoli to na uzyskanie bardzo harmonijnego efektu. Tego typu kolory zwracają się ku naturze, dzięki czemu w mieszkaniu czuć będziemy się bardzo dobrze

Róż
Dawniej róż wykorzystywany w aranżacji wnętrz kojarzony był tylko i wyłącznie ze stylizacjami w stylu cukierkowym. Aktualnie jednak te kolory łączą się tylko i wyłącznie z modnymi kolorami ścian, lecz nie tylko ścian. Cieple odcienie różu mimo iż wydawać by się mogło są odważną stylizacja, dzięki odpowiednio dobranym dodatkom mogą się stać bardzo dobrym tlen dla niebanalnego wystroju wnętrz. Ciepłe odcienie różu zdecydowanie będą pasować do szarości, stanowić będą bardzo zgrany duet. Oczywiście nie jest to jedyny kolor, jaki pasować będzie do różu. Kolejna alternatywa stać się może czerń, jest to bardzo odważne polaczenie. Roz połączyć można także z kolorami ziemi, a także z zielenią. Z zielenią róż wyglądać będzie zawsze bardzo intrygująco. Sąsiad różu, czyli fiolet stanowić może świetny dodatek do romantycznych wnętrz, wpisywać się on może w estetykę vintage oraz styl rustykalny. Ciekawym pomysłem jest także brudny róż, który w połączeniu z odpowiednimi dodatkami dać może bardzo dobre efekty.