Domy i wnętrza

Nowoczesne domy

Sklepy

Nosidło chustowe – wygodne dla dziecka

Gdy na świecie pojawia się twój maluszek, to pragniesz mieć go przy sobie cały czas. Jednak pierwsze dni, tygodnie a czasem miesiące, to okres, kiedy młoda mama potrzebuje odzyskać siły natomiast maleństwo przesypia praktycznie cały dzień budząc się praktycznie tylko na karmienie. Wówczas, jeśli chcesz mieć maleństwo cały czas przy sobie, a jednocześnie nie tracić nic z aktywności fizycznej, to warto zdecydować się na zakup chusty do noszenia dziecka. To bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ możesz ją wykorzystywać zarówno na początku twojej przygody z macierzyństwem, jak i później. Z czasem, gdy twoje dziecko będzie starsze wygodna chusta z łatwością zamieni się w praktyczne nosidło chustowe  doux-doux.pl/pl/nosidelka-ergonomiczne-dla-dzieci-z-chusty-66 – wówczas sama się przekonasz jakie to wygodne!

Chusty dla maluchów

Gdy twój maluszek już podrośnie i zacznie nie tylko samodzielnie trzymać główkę ale również siadać i spędzać w tej pozycji coraz więcej czasu to znak, że jest już gotowe, żeby zmienić pozycję w chuście z leżącej na siedząca. Wówczas warto pomyśleć o zmianie sposobu wiązania twojej wielofunkcyjnej chusty. Stanie się ona dzięki temu praktycznym nosidełkiem w którym twój maluszek będzie małym odkrywcą. W końcu w tej pozycji będzie mu znacznie łatwiej obserwować otaczający go świat, ciebie i to co robisz. Dodatkowo sam będzie miał swobodę ruchu ponieważ jego rączki i nóżki będą wolne, więc może zacząć samodzielnie chwytać przedmioty czy machać nóżkami. Warto zwrócić uwagę na moment, w którym dziecko jest gotowe do rozpoczęcia tego rodzaju przygody, ponieważ to bardzo ważny etap jego rozwoju. Przytulając się do rodzica i czując ciepło jego ciała może równocześnie dokładnie poznawać otoczenie i uczyć się zachowan mamy i taty. Warto pamiętać, że umiejętność siedzenia dziecko nabywa około siódmego czy ósmego miesiąca, jednak każde dziecko dojrzewa w swoim własnym tempie i to właśnie na jego podstawie powinniśmy dopasować konkretne możliwości noszenia maluszka.

Nosidełka z chusty – bardzo pomocne na co dzień

Nosidełko wykonane z chusty to również doskonały sposób nie tylko na wspólne zajęcia domowe czy też wyjście do sklepu, ale również wymagające i długie wycieczki. W końcu wózek czy spacerówka nie sprawdzają się w każdych warunkach. Noszenie dziecka na rękach, też nie zawsze jest wygodne, szczególnie jeśli potrzebujemy swobody, ponieważ musimy coś nieść czy trzymać starszą pociechę za rękę. W takich wypadkach zarówno nosidełko jak i chusta sprawdzają się idealnie. Masz zarówno wolne ręce, jak i niesiesz swojego maluszka. Dodatkowo w takim nosidle chustowym inaczej rozkłada się ciężar dziecka, dlatego też nie czujesz tak szybko zmęczenia i łatwiej jest zaplanować dłuższą wyprawę czy też podróż do sklepu. Pomimo tego, że dziecko będzie miało swobodę ruchów i wolne rączki, to takimi samymi przywilejami cieszy się również rodzica, który może kontrolować zapał dziecka.
Warto również zwrócić uwagę na ceny chust do noszenia dzieci. Jest to jednorazowy wydatek, który pozwala jeden gadżet wykorzystać na kilka sposób. W przypadku zakupu nosidełek i innych rozwiązań musisz dopasować wiek dziecka do poszczególnych produktów, co oczywiście łączy się z dodatkowymi kosztami. Często przy małym dziecku jest to jeden z wielu wydatków, więc warto go ominąć.
Warto się również zastanowić, jak prawidłowo zawiązać chustę, tak, żeby dziecko mogło w niej komfortowo siedzieć. Warto zwrócić uwagę na to, by odpowiednio były podparte plecy a także biodra, w końcu młody kręgosłup potrzebuje jeszcze wsparcie, żeby się prawidłowo rozwijać. Dodatkowo warto wiązać chustę tak, aby odpowiednio podparte były również nóżki dziecka. Nie powinny one wisieć, ale być stabilnie ulokowane na materiale chusty a podparcie powinno sięgać prawie kolanek. Najkrócej do połowy ud. Dzięki temu nóżki Maja prawidłowy rozkład i miednica dziecka kształtuje się prawidłowo. To również bardzo ważny aspekt w perspektywie nauki chodzenia. W końcu zdrowe biodra u nóżki to podstawa.
Jak widać jeśli zdecydujesz się na zakup chusty do noszenia dziecka, to możesz ją wykorzystać na naprawdę wiele sposobów i będziesz tym zachwycona. Taka niewielką chusta sprawdza się praktycznie od pierwszych dni życia dziecka budując równocześnie wasza bliskość i poczucie bezpieczeństwa. Ten wielofunkcyjny gadżet na pewno uratuje nie jedna sytuację. Zobacz pełną ofertę na: https://doux-doux.pl/pl/