Domy i wnętrza

Nowoczesne domy

Budowa

Garaż betonowy czy blaszany?

Ważnym elementem na terenie każdej Działki jest garaż. Jest to przestrzeń, w której możemy swobodnie przechowywać nie używane przedmioty, ale również jest to miejsce, w którym chowany nasze auta chroniąc je przed negatywnymi warunkami pogodowymi. Zazwyczaj większość właścicieli domów decyduje się na budowę garażu przydomowego, którego wielkość dostosowana jest do aktualnych potrzeb rodziny. Wśród najpopularniejszych Garaże wymienić możemy Garaże na jeden samochód oraz na dwa samochody. Oczywiście przestrzeń tam znajdujące się umożliwia nam przechowywanie nie tylko pojazdów, ale również dużo większej ilości przedmiotów. Zdarzają się jednak sytuacje, że przydomowy garaż staje się niewystarczający. Może wiązać się to z zakupem dodatkowego auta lub nagromadzeniem zbyt dużej ilości przedmiotów, których na co dzień nie używamy, a musimy znaleźć dla nich odpowiednie miejsce. W takim wypadku wielu właścicieli Działek decyduje się na wybudowanie dodatkowego garażu obok budynku. Garaż takie są równie funkcjonalny i wygodne w codziennym użytkowaniu. Pojawia się jednak jedno ważne pytanie, na które odpowiedzieć muszę sobie właściciele domu. Jaki materiał wykorzystać do budowy nowego garażu? Wśród najczęściej wykorzystywanych wymienić możemy blachę oraz Beton. Dziś przedstawimy państwu zalety obu tych rozwiązań, być może dzięki nim łatwiej będzie wam podjąć decyzję.

Blaszany garaż.

Jak już wcześniej wspominaliśmy jednym z najczęściej wybieranych materiałów w trakcie budowy garażu jest Blacha. Jest to lekki uniwersalny materiał, z którego możemy bardzo szybko i łatwo zmontować garaż. Dodatkowym plusem tego wyboru jest możliwość swobodnego przemieszczania garażu z miejsca na miejsce w razie potrzeby. Budynki tworzone z tego materiału nie wymagają wylewania starych fundamentów lub tworzenia specjalnego podłoża. Dla wielu z was plusem będzie również fakt, iż garaż taki można stworzyć samodzielnie. Wykorzystując dostępny materiały można stworzyć garaż o wielkości dopasowanej do własnych potrzeb Korzystając dostępnych projektów. Dodatkowo warto to zwrócić uwagę na fakt, że do jego budowy nie potrzebujemy pozwolenia. Stworzony ten sposób Garaże mają niską cenę, jednak nie cieszą się najwyższą jakością. Są one w dużej mierze zależne od panujących warunków atmosferycznych, także sposobu Eksploatacji przez właścicieli.

Garaż murowany.

Kolejnym materiałem, który warto wziąć pod uwagę w trakcie budowania garażu na działce jest beton. Na pewno każdy z nas zauważył, że charakteryzuje się on solidną konstrukcją I stabilnością. Ma on również lepszą izolację termiczna i akustyczna niż garaż zbudowane z tradycyjnych blach. Bardzo zwrócić uwagę na fakt, że garaż zbudowany z cementu, tak jak standardowe budynki wymaga dodatkowego ocieplenia. Minusem tego typu Garaże jest obowiązek uzyskania pozwolenia nastawianie budynku, ponieważ zazwyczaj wielkość ich przekracza 35 metrów kwadratowych. Dla niektórych właścicieli domów jest to problem, którego wolą uniknąć. Jednak w porównaniu z garażem blaszanym możemy cieszyć się jego dłuższą trwałością i lepszą jakością. Jest to zatem budynek, z którego będziemy mogli korzystać wiele lat nie obawiając się problemów W trakcie jego użytkowania.

Co wybrać?

Jak widzimy zarówno garaż blaszany, jak i ten zbudowany z tradycyjnego cementu posiadają wady i zalety. Najważniejsze jest to, aby przed rozpoczęciem decyzji zastanowić się nad tym na jakich cechach garażu najbardziej nam zależy. Jeśli potrzebujemy tani, a także wygodne w montażu garaż to powinniśmy postawić na garaż z Blach. Jeśli jednak chcemy trwałego produktu, którego będziemy mogli korzystać latami i nie obawiamy się pozyskiwania pozwoleń oraz czasu budowy na naszej działce to powinniśmy wybrać tradycyjny Beton. Zastanówcie się zatem w jakim celu stawiać garaż i w jakim okresie roku będziecie z niego korzystać. Jesteśmy pewni, że odpowiedź na te pytania pozwoli wam podjąć decyzję, które będzie najlepsze dla waszej rodziny. Jeszcze raz zapoznajcie się z plusami i minusami obu rozwiązań, dowiedzcie się więcej na temat cen ich wykonania, a także korzystajcie z porad specjalistów i fachowców, którzy na pewno podzielą się z wami swoim doświadczeniem.