Domy i wnętrza

Nowoczesne domy

Uroda

Zalety depilacji laserowej – Czym jest depilacja ?

Depilacja laserowa to technika pozwalająca na usunięcie niechcianego owłosienia na twarzy i ciele za pomocą urządzeń działających na cebulkę włosa .
Laserowe usuwanie włosów jest bardzo popularną formą usuwania nadmiernego owłosienia. Zabieg jest bezpieczny i pozwala na długie pozbycie się włosków. Dzięki specyficznym długościom fal dla różnych typów skóry, laser emituje wiązkę światła, która ogrzewa trzon włosa i jego korzeń. Ostatecznym celem jest spowodowanie, sesja po sesji, stopniowego przerzedzania i przerzedzania włosów, silnie spowalniając ich odrastanie i czyniąc je niewidocznymi gołym okiem.
Ten rodzaj zabiegu jest szczególnie polecany osobom zmęczonym częstym depilacją woskiem, maszynkami do golenia i różnymi innymi metodami depilacji , szczególnie przy zabiegach na delikatnych obszarach, takich jak pachwiny, pachy, wąsy i brwi . Ponadto depilacja laserowa jest wskazana dla osób cierpiących na patologie związane z cebulką włos , które mogą się zaostrzyć już przy ciągłym goleniu, m.in. zapalenie mieszków włosowych i torbiele włosowate. Depilację laserową można wykonać w certyfikowanych salonach kosmetycznych lub gabinetach lekarskich. W zależności od obszaru, który ma być leczony, wymaganych jest kilka sesji, zaplanowanych co miesiąc lub co dwa miesiące. Depilacja laserowa jest prawie bezbolesna co najwyżej może powodować uczucie dyskomfortu, podobne do ukłucia igłą, lub silnego ciepła. Każdy impuls laserowy działa na obszarze około dwóch centymetrów kwadratowych. Zarówno kosmetyczka lub lekarz medycyny estetycznej, jak i pacjent muszą nosić okulary chroniące oczy przed promieniami laserowymi. Należy unikać woskowania, usuwania włosów pęsetą lub wybielania na miesiąc przed depilacją laserową. Konieczne będzie również ogolenie włosów przez dwa dni sesji. Czas trwania sesji waha się od 15 minut do 4 godzin, w zależności od leczonego obszaru. Na ogół działania niepożądane są rzadkie i chwilowe.
Depilacja laserem ma szereg zalet: oprócz tego, że jest bezbolesny, w rzeczywistości sprzyja zmniejszeniu ilości i średnicy włosów, a także powolnemu odrastaniu , jeśli nawet nie występuje dzięki całkowitej eliminacji. Ważne jest przestrzeganie wskazanych powyżej środków ostrożności i odbycie odpowiedniej liczby sesji . W miarę wykonywania zabiegów włosy odrastają wolniej (od 4 tygodni na początku do kilku miesięcy później) i coraz cieńsze. Biorąc pod uwagę skuteczność i tę zaletę, że bezbolesne, technika ta jest często wybierana przez kobiety dla całkowitego usuwania włosów.

Główne zalety depilacji laserowej

Depilacja laserowa ma o wiele więcej zalet niż inne rodzaje depilacji, a w szczególności:
Ma długotrwały efekt.
Jej wyniki są udowodnione klinicznie.
Nie powoduje zapalenia mieszków włosowych, zaczerwienienia ani pajączków.
Nie ma ryzyka zapalenia skóry ani podrażnienia skóry.
Jest to najbezpieczniejsza i najskuteczniejsza metoda depilacji, nawet w najbardziej wrażliwych obszarach ciała.
Ma mniej skutków ubocznych niż inne metody.
Odpowiedni dla każdego rodzaju skóry.
Jest to metoda bezbolesna.
Niszczy cebulki włosów.
Emituje światło monochromatyczne i kierunkowe.

Kiedy depilacja laserowa jest konieczna

Depilacja laserowa jest często wybierana ze względu na długofalowe korzyści, ale także ze względów kosmetycznych. Istnieją jednak pewne przesłanki, dla których pacjenci muszą wybrać depilację laserową zamiast innej metody depilacji. Szerokie naczynka: Kiedy pojawia się problem żylaków kończyn dolnych lub silne podrażnienie po depilacji woskiem innymi metodami, laser jest najskuteczniejszą opcją. Jeśli masz brodawki, ta metoda jest odpowiednia dla Ciebie, ponieważ inni mogą rozprzestrzeniać zmiany na inne części ciała. Jeśli doświadczysz intensywnego wzrostu owłosienia z powodu problemów hormonalnych, laser da Ci dobry efekt. Wskazane w przypadku podrażnień po zastosowaniu wosków i kremów do depilacji lub w przypadku zapalenia mieszków włosowych (wrastających włosków).